fbpx

3 denní výzva rozchodu s telefonem -Den 2 

Váš život je to, čemu věnujete pozornost

Vítejte zpět v rozchodové výzvě, malé ochutnávce plánu načrtnutém v Jak se rozejít se svým telefonem.

Tady je něco, co mnoho lidí neví: spoléhat se na vlastní vůli je příšerný způsob změny svých zvyků. Mnohem silnějším nástrojem změny je všímat si, co děláte – a jak se u toho cítíte – v jakýkoli daný moment.

Když se nad tím zamyslíte, dává to smysl: nemůžete změnit zvyk, když ani nevíte, že nějaký máte. A pokud si uvědomíte, že se ze svých zvyků necítíte dobře, budete je moct změnit, protože budete CHTÍT.

Dnešní úkol

Během této výzvy (a dál) si zkuste všímat kdy – a proč – sáhnete po svém telefonu. Cílem není soudit se – snažíte se pouze ujistit, že když věnujete pozornost mobilu, je to vědomá volba.

Abychom vám to ještě ulehčili, můžete si vyměnit tapetu telefono za jednu z těch, které jsme pro vás vytvořili. Stáhnout si je můžete zde.

Také může pomoct dát si kolem mobilu gumičku – kdykoli pak sáhnete na telefon a zapřemýšlíte, proč je na něm sakra gumička, dáte sami sobě šanci všimnout si co děláte.

Cílem není úplně zabránit si kontrolovat telefon – spíš se cvičíte ve všímání si, kdy na něm jste, nebo kdy po něm saháte.

Říká se tomu “zpomalovací práh” – malá překážka, co vás přinutí zpomalit a rozhodnout se, jestli chcete pokračovat.

U

Když se přistihnete na telefonu – nebo že po něm saháte – zeptej se sami sebe, jestli je to nutné nebo jestli z toho máte dobrý pocit. Pokud je odpověď ne, právě jste dali sami sobě šanci ho odložit a dělat něco jiného.

To zvládnete!

PS: Informace o tom, jak rozchod s telefonem může změnit váš život z první ruky, najdete v rozhovoru s Martinou, která si prošla celou výzvou. Podívejte se na video zde.

0
Váš košík
  • No products in the cart.