fbpx

3 denní výzva rozchodu s telefonem – Den 1

Posouzení a sledování

Ať už to trvá tři dny nebo třicet, cílem rozchodové výzvy není zbavit se telefonu; cílem je získat kontrolu nad vztahem, který s ním máme.

Co dělá “rozchod” s telefonem jiným od ostatních přístupů je, že připouští emocionální povahu vztahu, kterou máme se svým telefonem.
Pokud si neuvědomíte emocionální odměny, po kterých toužíte, když si kontrolujete telefon (například snížení úzkosti), jakékoli změny, kterých dosáhnete, budou pouze dočasné.

Zároveň je třeba pochopit vlastní motivaci pro změnu – jinak řečeno, proč se chcete rozejít se svým telefonem? Zní to jako jednoduchá otázka, ale divili byste se, kolik lidí řekne “chci trávit méně času na mobilu” aniž by věděli proč, nebo co by se svým časem chtěli dělat místo toho. Pak se snaží změnit svoje zvyky násilím a jsou frustrovaní když selžou.

Místo toho je třeba strávit nějaký čas zamyšlením se nad tím, jaký vztah se svým mobilem chcete mít – a co chceš dělat s nově nabitým časem.

 

Dnešní výzva

}

Najděte nebo si kupte budík, abyste nemuseli spoléhat na budík v mobilu -Tohle je velmi důležitý krok, který vám umožní dostat telefon přes noc z ložnice.
Díky tomu, že začnete používat budík, nebude váš telefon to první, čeho se ráno dotknete a nejste tak ráno na svém telefonu závislí. Pokud se vám z nějakého důvodu příčí používat budík, tak hodinky jsou také dobrá alternativa.

Měřte si čas, který na mobilu trávíte. Apple Screen Time tohle dělá automaticky, ačkoli doporučujeme třeba aplikaci Moment, která je dostupná jak pro Apple tak Android. Neexistuje “perfektní” množství času, a nedoporučujeme používat tento čas jako jediné měřítko úspěchu. (Je přece mnoho příkladů, v nichž je mobil opravdu užitečný nebo zábavný.) Tak jako tak, uvědomit si kolik času na mobilu strávíte může být velmi efektivní motivátor.

To je pro dnešek vše. Dnes opravdu stačí jen sledovat, kolik času trávíte na mobilu. Uvidíme se zítra a gratulujeme k prvnímu kroku!

POZNÁMKA: Zítra dostanete přístup do druhé lekce “Den 2 Váš život je to, čemu věnujete pozornost” a zašleme vám emailem upomínku. Ujistěte se prosím, že máte náš email office@luxdivina.cz na whitelistu, a že vám chodí do zaslané pošty. Kdybyste nemohli email najít, podívejte se, jestli náhodou nespadl do spamu.

0
Váš košík
  • No products in the cart.